Grupa Robocza na Rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia

Grupa Robocza na Rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia to zarejestrowane w 2014 r. eksperckie stowarzyszenie, które kontynuuje działania funkcjonującej nieformalnie od 2007 r. Grupy Roboczej na Rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia.

W swej dotychczasowej pracy Grupa prowadzona przez Panią Profesor Stanisławę Golinowską z Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmowała się przede wszystkim diagnozowaniem ograniczeń w dostępie do innowacyjnych terapii.

Różnorodne działania stowarzyszenia obejmują m.in. badania zakończone dwoma raportami i konferencje, zarówno prasowe, jak i skierowane do specjalistów. Mieliśmy przyjemność koordynować realizację wszystkich tych działań od początku istnienia Grupy. Andrzej Kropiwnicki, współzałożyciel Alfa Communications jest członkiem zarządu stowarzyszenia.

W roku 2020 Grupa zorganizowała webinarium na temat zarządzania kryzysem zdrowotnym w pandemii COVID-19 oraz opinii obywateli o działaniach podejmowanych przez władze szeregu państw, w tym Polski. Podstawą merytoryczną do realizacji webinarium były badania przeprowadzone przez Instytut Zdrowia Publiczego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, The Barcelona Institute for Global Health i The City University of New York Graduate School of Public Health and Health Policy. Nagranie webinarium dostępne jest na stronie https://gruparobocza.org/webinarium01.html, a opracowania obu badań na stronach https://gruparobocza.org/zarzadzaniekryzysemzdrowotnym01.html oraz https://gruparobocza.org/covidscore01.html.