Światowy Dzień WZW

Od 2013 roku wspieramy działające na rzecz osób z chorobami wątroby Fundację Gwiazda Nadziei oraz innych członków Koalicji Hepatologicznej w realizacji projektów związanych ze Światowym Dniem Wirusowego Zapalenia Wątroby obchodzonym 28 lipca.

Naszym corocznym zadaniem jest walka z niewiedzą na temat jednego z najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów. Jak działamy? Staramy się być z przekazem m.in. tam, gdzie możemy docierać bezpośrednio do odbiorców – w galerii handlowej, autobusie, na ulicach miasta. Organizowaliśmy happeningi, konferencje prasowe, biliśmy rekord Guinnessa, zachęcając do testowania w kierunku HCV i HBV. Poprzez aktywne media relations, również w regionach podnosimy świadomość zagrożenia WZW, informujemy o znaczeniu badania się w tym kierunku, dostępności nowoczesnego leczenia oraz akcjach bezpłatnego testowania na HCV organizowanych regularnie przez Gwiazdę Nadziei.

W 2017 roku, w związku ze Światowym Dniem WZW, realizowaliśmy kampanię informacyjno-edukacyjną Gwiazdy Nadziei w mediach społecznościowych. W ciągu zaledwie miesiąca zasięg postów na FB fundacji wzrósł o 258 proc., a całkowity zasięg strony wzrósł aż o 925 proc.

Światowy Dzień WZW 2014 – happening w Warszawie

ZOBACZ INNE REALIZACJE