Gilead Sciences Poland
Program Pozytywnie Otwarci

Pozytywnie Otwarci to jedyny w Polsce, kompleksowy program edukacyjny o HIV/AIDS, który realizujemy nieprzerwanie od 2011 roku. Jego sercem jest konkurs grantowy dla samorządów lokalnych, publicznych placówek ochrony zdrowia i organizacji pozarządowych na najciekawszy projekt dotyczący profilaktyki lub życia z wirusem. Kapituła konkursu wybiera laureatów, którzy otrzymują specjalne statuetki podczas corocznej gali organizowanej z okazji Światowego Dnia AIDS
(1 grudnia). Granty na wdrażanie projektów przekazuje Gilead Sciences Poland.

Co udało nam się osiągnąć? W całej Polsce jak dotąd zrealizowanych zostało 70 projektów i akcji edukacyjnych w obszarze HIV/AIDS. Do mediów trafiło ponad 80 informacji prasowych. Uzyskujemy średnie roczne dotarcie na poziomie 15 mln. Zorganizowaliśmy setki wywiadów, współpracowaliśmy z dziesiątkami NGOs, promowaliśmy liczne akcje w przestrzeni miejskiej, filmy i sztuki teatralne oraz warsztaty.  Systematyczność tych działań i ogromna liczba publikacji sprawiły, że dziś język, którym polscy dziennikarze mówią o HIV, jest w dużej mierze językiem kluczowych przesłań programu.

Kwota przekazana na realizację nagrodzonych projektów przez Gilead Sciences Poland sięgnęła 1,5 mln złotych

Nagrody:

Czerwona Kokardka 2012 dla Michała Kaźmierskiego i Pawła Mierzejewskiego z Gilead Sciences Poland

Sukces Roku w Ochronie Zdrowia dla firmy Gilead Sciences w kategorii „Lider Roku 2012 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna”

Czerwona Kokardka 2017 dla Andrzeja Kropiwnickiego z Alfa Communications

Film „Cichy kochanek” przygotowała fundacja Między Uszami – jeden z laureatów konkursu

ZOBACZ INNE REALIZACJE