DĘBICA / GOODYEAR
GOODFEST - Polish New Music Festival

Dębica i Goodyear, dwie marki specjalizujące się w produkcji zaawansowanych technologicznie opon, podjęły decyzję o zaangażowaniu się w działalność CSR, która byłaby realizowana w Dębicy, gdzie ulokowany jest zakład produkcyjny firmy Goodyear. Klient chciał stworzyć imprezę muzyczną o unikalnej formule – dostępną dla wszystkich, a jednocześnie jakościowo porównywalną z największymi festiwalami muzycznymi w Polsce. Powstał GOODFEST – festiwal młodej muzyki alternatywnej i elektronicznej prezentujący niebanalny przekaz i świeże brzmienie.

Wyzwaniem dla nas było wypromowanie nowego wydarzenia odbywającego się w niewielkiej miejscowości do rangi ważnej i cenionej imprezy o charakterze ogólnopolskim. Realizując 3 edycje festiwalu (2012,2013,2014), działaliśmy wielotorowo. Wykreowanie marki premium, jaką był GOODFEST, oznaczało silne relacje z mediami, partnerstwo medialne, współpracę z uznanymi twórcami polskiej kultury, państwowymi instytucjami kultury, administracji rządowej i samorządowej oraz zaangażowanie influencerów. Bieżąca komunikacja Festiwalu realizowana przez Biuro Prasowe, począwszy od fazy tworzenia i ogłoszenia line-upu na konferencji prasowej, aż po otwarcie publicznej dyskusji nt. partnerstwa biznesu z instytucjami kultury w dniu festiwalu, spowodowała zaangażowanie najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, a prowadzone przez nas w social media kanały festiwalu (FB, YT) umożliwiły bezpośredni i nieformalny kontakt z fanami.

W 2014 roku, łączna ilość publikacji w mediach ogólnopolskich i regionalnych wyniosła 316. Całkowita liczba wyświetleń informacji na profilu Facebook wyniosła ok. 4,5 mln z zasięgiem blisko 2,5 mln. Z kolei na sam Festiwal akredytowało się 51 dziennikarzy mediów ogólnopolskich, regionalnych i specjalistycznych, którzy uznali GOODFEST za jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski.

Partnerami GOODFESTu byli: Narodowe Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta Dębica.