AAA AUTO – BIURO PRASOWE

AAA AUTO istnieje na rynku od 32 lat. Jest częścią Grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Grupa AURES Holdings jest największym dealerem samochodów używanych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 90.000 samochodów sprzedawanych rocznie. Od momentu rozpoczęcia działalności, AAA AUTO obsłużyła ponad 2.8 miliona klientów. Obecnie posiada kilkadziesiąt oddziałów, w tym w Polsce. Naszym zadaniem było zbudowanie wizerunku AAA AUTO jako lidera w trudnej branży samochodów używanych.

Co zrobiliśmy? Od wejścia AAA AUTO na polski rynek w 2015 r. konsekwentnie realizujemy opracowaną strategię komunikacyjną, zakładającą działania w kilku obszarach. Przede wszystkim postawiliśmy na silne relacje z mediami o dużej częstotliwości. Utworzyliśmy intensywnie działające Biuro Prasowe, które każdego miesiąca przygotowuje kilka materiałów prasowych, kreując tematy w oparciu o statystyki firmy dotyczące rynku wtórnego oraz aktualne wydarzenia branży motoryzacyjnej. Z powodzeniem wprowadziliśmy markę do mediów społecznościowych. Angażujemy się także w realizację eventów branżowych, których celem jest uporządkowanie handlu używanymi samochodami i wprowadzenie nowej jakości na polskim rynku. Przykładem jest konferencja sektorowa w Parlamencie Europejskim, dotycząca zagadnienia cofania liczników samochodowych, która przyczyniła się do zmiany prawa w tym zakresie.

W efekcie naszych działań każdego roku notujemy wzrost liczby publikacji. Jesteśmy stale obecni w mediach ogólnopolskich i regionalnych. W okresie naszej pracy dla firmy jej wyniki sprzedaży wzrosły kilkukrotnie.